Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 1068 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Koronawirus SARS-CoV-2 a Polska

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ślad za decyzjami rządów państw Europy zachodniej i południowej również rząd Rzeczypospolitej Polskiej zapowiada odchodzenie od dotychczasowych restrykcji związanych z epidemią covid-19. Czy słusznie?

 Restrykcje mają na celu powstrzymanie rozprowadzania wirusa przez separację obywateli.Czy w Polsce nastała po temu pora?

Piszący te słowa po inżyniersku przeanalizował dane codziennie zgłaszane oficjalnie przez rządy niemal wszystkich państw świata. Ponieważ ilość tych danych pozwala na dokonanie porównań opatych o statystykę zauważyć mozna,że
w państwach: Hiszpania, Ialia, Francja, Niemcy, Turcja, Iran, Chiny, Belgia, Holandia, Szwajcaria, Portugalia, Irlandia, Izrael, Austria, Japonia, KoreaPd, Serbia, Norwegia, Czechy, Węgry, Chorwacja liczba zakażonych i zmarłych z powodu Covid-19 równomiernie spada,
image
image
image
image
 
tw grupie państw: USA, WkBrytania, Kanada, Szwecja, POLSKA, Rumunia tendencja spadkowa nie istnieje lub jest niezauważalnie mała. 
image
image
image
image
 
Rosja, Brazylia, Indie, Meksyk, Pakistan przeżywają początkowy okres wzrostu ...
image
 
 
 

KOMENTARZE

 • @Almanzor
  Witaj .Polecam stronę : https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/ Pozdrawiam.
 • Autor
  liczba zakazonych grypa jest nieistotna bo im wiecej testujesz spoleczenstwo tym wieksza liczbe uzyskujesz.Istotna jest dzienna liczba zgonow np. na 1 mln populacji a w Polsce nigdy nie przybrala ona postaci pandemii czy epidemii-w Polsce dzienna liczba zgonow w granicach ok. 20 jest nieosiagalna obecnie dla wiekszosci krajow europy zach i Ameryki.
 • 17-letni chłopak nie żyje – stał się ofiarą bzdurnych procedur koronawirusowych
  https://marucha.wordpress.com/2020/05/14/17-letni-chlopak-nie-zyje-stal-sie-ofiara-bzdurnych-procedur-koronawirusowych/#more-84426
 • Epidemia tam gdzie faktycznie była
  Kończy się.
  We Francji, Wielkiej Brytanii, Włoszech, etc.
  https://covid1984pl.wordpress.com
  Zależy skąd się bierze dane. Gdzieniegdzie się nimi manipuluje, a media i władze sanitarne przekazują sfałszowany obraz.

  W Polsce epidemia nawet nie zawitała.
 • @Repsol 17:39:15
  Znam to, dzięki.
  Polska przyjęła technikę spłaszczenia zachoronowalności. Sprawdzało się to bardzo dobrze. Wzrost zachorowań był nieznaczny, przygotowano (kosztem innych chorych) tyle miejsc w szpitalach zakaźnych, że nie ma sytuacji jaka dotknęła Włochy czy USA.

  Ale uważam, że w tej strategii Polska powinna być konsekwentna i utrzymac rygor jeszcze co najmniej przez poł roku, a nie otwierać galerie czy organizować wybory bez szans przeprowadzenia ich sterylnie tak jak zrobiła to Korea Południowa.

  Uważam, że Partia i Rząd robią błąd nie wprowadzając Stanu Wyjątkowego.
 • @mac 21:00:30
  W Polsce istotnie testuje się mniej niż gdzie indziej. Nie skróci to jednak czasu epidemii i tego że wirus musi przejść przez większość z nas. Niektóre skutki ograniczeń uważam za cenne. Przede wszystkim to, że okazuje się iz mozna zyć bez wielu urzędów i codziennego pędzenia a także to, że wizyt starszych ludzi u lekarzy może byc dużo mniej.

  Niemniej czas na wybory w lipcu niemal niczym się nie różni niz czas w maju. Skoro Rząd zaplanował spłaszczenie przebiegu epidemii - co sie w Polsce doskonale udało - powinien wziąć pod uwagę że będzie ona trwala dłużej i bez wprowadzenia oficjalnie stanu wyjatkowego zawieszającego wybory i inne imprezy masowe może nam grozić to, co było np w Hiszpanii lub jest w USA.
 • @COVID1984PL 23:51:51
  Napisałem, że dane wzięłem z oficjalnie zgłaszanych codziennie przez rządy większości państw świata. Nie mam podstaw by osądzać czy któryś z rządów w tej materii kłamie. Wielu podejrzewa Chiny, ja nie.
 • @Robik 00:36:51
  To przykład tragicznego przypadku spowodowanego przez System. Ja niemal nie wychodze z domu - syn mi zabronił. Niemniej kilka razy wyszedłem w masce. Duszę sie w niej. Korzystając z ogłoszonego prawa do nienoszenia z wyjatkiem wchodzenia do sklepu nie będe już maski używał.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY