Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 1068 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Rosjanie opublikowali kopie paktu Mołotow - Ribbentrop

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

31 maja 2019 Rosjanie po raz pierwszy opublikowali kopie w języku rosyjskim i niemieckim oryginalnych dokumentów paktu Ribbentrop - Mołotow zawartego 23 sierpnia 1939

historyfoundation.ru/2019/05/31/pakt/
wraz z tajną częścią paktu dotyczącego podziału wzajemnych "interesów" na terenie Polski.

obraz:  By Mathiasrex, Maciej Szczepańczyk, based on layers of User:Poznaniak - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=37286884


To ostatnie jest dla nas chyba bardzo ciekawe. Podział terytorialny wzajemnych "interesów" przebiegać miał linią rzek: Pisy, Narwi, Wisły i Sanu. Warszawa i Przemyśl miały być podzielone odpowiednio Wisłą i Sanem. Ciekawe, że tajna część paktu formułowała możliwość dalszego istnienia Państwa Polskiego z zaznaczeniem, że jego granice zależeć będą od przyszłych zadrzeń a w sprawie przyszłych granic Państwa Polskiego stronypaktu przyjacielsko się porozumieją. Hitler po zawarciu tego porozumienia i wysłuchaniu Ribentropa i swojego osobistego wyslannika fotografa Heinricha Hoffmanna przyklasnął radośnie w oba uda.
image
image
image
Praga i Grochów gdzie mieszkała moja rodzina wypadły w sowieckiej strefie wpływów. Niemcy już od drugiego tygodnia września złamali powyższy pakt brutalnie atakując z czołgów i samolotów mieszkająca tam (w sowieckie strefie wpływów) w małych, często drewnianych domkach ludność cywilną. Podobnie w zbrodniczych atakach Niemcy mordowali ludność, zwłaszcza masowo wędrującą drogami na wschód od Warszawy. Linii alei Waszyngtona której broniła jednostka dowodzona przez płka Sosabowskiego - późniejszego generała - bohatera spod Arnhem Niemcy zdobyć nie zdołali.
Jedynym państwem które w końcu sierpnia  i w lipcu  chciało i realnie wiele czyniło by powstrzymać agresję Niemiec na Polskę były faszystowskie Włochy. Warto to wiedzieć i o tym pamiętać. Hitler przyznał później, że nie mógł się zgodzić na faszystowskie sugestie zaprzestania agresji na Polskę bo był honorowo związany słowem danym Stalinowi.
 

 

KOMENTARZE

 • Czy Wiaczesław Michajłowicz Mołotow był Rosjaninem, czy Sowietem
  "Ciekawe, że tajna część paktu formułowała możliwość dalszego istnienia Państwa Polskiego"

  Pytam, bo wychodzi na to, że był przyjacielem Polski i Polaków.
 • Powody zawarciu pakta Mołotow - Ribbentrop
  W grudniu 1933 r. Rządy Francji i ZSRR przedstawiły wspólną propozycję zawarcia traktatu o zbiorowym bezpieczeństwie w Europie. Zgłoszono propozycje przystąpienia do traktatu Niemiec, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Czechosłowacji, Polski, Estonii, Łotwy i Litwy. Projekt traktatu nosił nazwę Paktu Wschodniego. Wschodni pakt nie mógł zostać wdrożony ze względu na odmowę udziału Niemiec i Polski . W marcu 1934 r. Polska zawarła pakt o nieagresji z reżimem narodowosocjalistycznym, który stał się jednym z pierwszych sukcesów Hitlera w polityce zagranicznej.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Eastern_Pact
  Nikt w Europie już nie miał wątpliwości, że Hitler zaatakuje. Stworzenie systemu bezpieczeństwa zbiorowego było niemożliwe. W rezultacie, latem 1939 r., Zadano pytanie, kto zostanie pierwszy trafiony, kto jako pierwszy zaangażuje się w konflikt. Hitler był zadowolony z każdej opcji, aby uniknąć wojny na dwóch frontach. Anglia i Francja, jak już wspomniano, oczekiwały, że Hitler skieruje swój wzrok na kraj, z którym Trzecia Rzesza nie miała paktu o nieagresji, czyli na Związek Radziecki.
  Moskwa, decydując się na odroczenie rozpoczęcia wojny, działała na zasadzie „każdy dla siebie” czyli dokładnie tak samo jak Mocarstwa zachodnie kilka lat wcześniej.
 • @fretka 20:20:21
  "Praga i Grochów gdzie mieszkała moja rodzina wypadły w sowieckiej strefie wpływów."

  Jakim cudem oni wpadli w sowiecką strefę wplywu, skoro wojna dopiero się zaczęła 1 września 1939?
  Na Sputniku kiedyś pisali, że II wś wywołała Polska.
  Kto 17 września napadł na Polskę - Rosja, czy Sovieci?
  Kim byli ci Sovieci, to tacy sami co Naziści?
 • @fretka 20:20:21
  I następnie Francja olała polską propozycje siłowego uspokojenia Niemiec po złamaniu demilitaryzacji przez Hitlera.

  Tu jest drugie dno i to głębokie
 • @Talbot 20:36:28
  Wybacz, ale polityka to nie słowiańskie wróżenia z romaszki. ''kocha nie kocha''. Tu trzeba być twardym i bezwzględnym. Lying, Congressional Style. ;) Co powiedział Winston Leonard Spencer Churchill wstępując do koalicji z Józefem Stalinem w 1941, właśnie... ''it's just business''.
 • @Talbot 20:36:28
  Nie pal goopa Talbot.
 • @Talbot 20:16:28
  Przestań!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:48:10
  "Nie pal goopa Talbot"

  Tylko pytam, bo polska Historia jest sfałszowana - mówią o tym żydzi i Rosjanie.
  Palę ostatnio Westy.
 • Ale się narobiło...
  "Kanclerz Niemiec Angela Merkel w przeddzień 75. rocznicy lądowania sił alianckich w Normandii powiedziała, że „darem historii” jest to, że może uczestniczyć w obchodach D-Day. – W Niemczech doprowadziło to ostatecznie do wyzwolenia od narodowego socjalizmu – powiedziała dziennikarzom."

  https://www.tvp.info/42964523/angela-merkel-o-dday-ta-operacja-przyniosla-nam-wyzwolenie-od-nazistow

  Czy Putin powie kiedyś, że "upadający ZSRR" - wyzwolił Rosję i Rosjan od Sovietów?
 • P.S
  https://s.ciekawostkihistoryczne.pl/uploads/2015/10/hitler-chaplin-600x450.jpeg

  "Prawie 12 milionów Niemców wrzuciło do urn kartki z wyrazami poparcia dla programu opartego na nienawiści i szowinizmie."

  "Kremlowskie media: „56 mln Rosjan poparło Putina”, „Pobił wszystkie rekordy”. Opozycja: „Putin wybrał Putina” "
 • @Talbot 07:43:31
  Putin ma ostatnio kiepskie notowania, najniższe w historii.
 • @Talbot 20:16:28
  Mołotow był jednym z niewielu Rosjan w najwyższych władzach Związku Sowieckiego. Putin kiedyś ujawnił, że we władzach ZSRR Rosjanie stanowili mniej niż 20% a przeważającą większość pozostałych to byli żydzi.

  Ciekawe że wierniejszą od swojego męża wielbicielką Stalina była żona Mołotowa żydówka Polina(!) Żemczużina, chociaż zamknięta do łagru za knucie po hebrajsku z Goldą Meir w obecności Stalina, była wierna Stalinowi aż do swojej śmierci.

  Z czego wynika Twoja sugestia że Mołotow był przyjacielem Polski i Polaków? Z treści tego paktu?

  Napewno nie. Każde słowo tego paktu na bieżąco w trakcie jego powstawania kontrolował osobiście Stalin. Heinrich Hoffmann, osobisty wysłannik Hitlera obserwował to z sąsiedniej sali, do której często z pokoju roboczego otwierały się drzwi.
 • @Talbot 20:36:28
  W treści paktu z 23 sierpnia warszawska Praga i Grochów leżały w sowieckiej strefie interesów. Hitler olał to, zbrojnie i zbrodniczo operował w strefie sowieckich interesów aż do Brześcia i Lwowa włącznie.

  W pewnym sensie jest z tym zgodne oświadczenie Mołotowa z 17 września i poźniejsza propaganda o "ochronie" ludności przed Niemcami i odsunieciu Niemców od Rosji, Ukrainie i Białorusi. Inaczej Niemcy zajęli by cały teren IIRP.
 • @Talbot 07:30:25
  "Czy Putin powie kiedyś, że "upadający ZSRR" - wyzwolił Rosję i Rosjan od Sovietów?"

  Putin już to powiedział. Niejeden raz.
 • @Almanzor 10:33:51
  Czytałem na sputniku jego wywiad....

  "Putin: Podobają mi się komunistyczne idee. Wciąż mam partyjną legitymację"

  https://aimg.wprost.pl/_thumb/a8/a8/901a5dfc140b3a42050c16a49025.jpeg


  Na Sputniku publikowali z nim wywiad w odcinkach.

  "Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że nadal imponują mu idee komunizmu i nie wyrzucił do tej pory swojej legitymacji partyjnej. – Bardzo mi się podobały i do tej pory podobają mi się komunistyczne idee – oświadczył. "

  https://www.wprost.pl/530227/Putin-Podobaja-mi-sie-komunistyczne-idee-Wciaz-mam-partyjna-legitymacje
 • @Talbot 11:54:51
  Wskazany przez Ciebie link jest do omówienia wypowiedzi Putina, bez jej
  kontekstu, a nie do źródłowego tekstu.

  Putin był przez 20 lat członkiem KPZR, legitymacji nie spalił ale ma ją na pamiątkę. Co w tym dziwnego? OBECNIE nie jest członkiem partii komunistycznej, która działa nadal legalnie w Rosji. I co w tym złego? Są w Rosji komuniści, są również w Polsce, ale w obecnej Rosji nie mają szans na objęcie władzy
  a w UE są w gronie rządzących .

  Ja SŁYSZAŁEM w sieci fragment publicznej transmitowanej na żywo wypowiedzi Putina, który na pytanie "kiedy (lub czy) w Rosji powróci ustrój socjalistyczny" Putin odpowiedział NIGDY. I tego od niemal 20 lat się trzyma.

  Wobec opanowania socjalizmem Europy zachodniej i północnej oraz Kanady odpowiedź ta jest znamienna. Rosja, z trudem budując gospodarkę kapitalistyczną będąc daleko od zachodniej politpoprawności, zakazując deprawowania dzieci przez propagandę homoseksualną, karząc łagrem profanowanie świątyń, mocno i aktywnie wspierając chrześcijaństwo prawosławne, protestanckie i nawet katolickie mocno wyróżnia się na plus od większości socjalistycznych państw UE.
 • @Talbot 20:36:28
  Tacy sami to nie. Sovieci to była rodzina m.in pana Jarosława Kaczyńskiego, czyli to Chazarowie. Oprócz polskich oficerów, wymordowali rosyjskich oficerów i to w znaczenie większej ilości, spoczywają obok. Po śmierci Stalina, marszałek Żukow, zrównał z ziemią siedzibę NKWD, pełną chazarskich Sovietów, takich jak krewni Kaczyńskich - Świątkowscy.

  https://archiwaipnpolska.files.wordpress.com/2014/04/c59bwic485tkowski-wilhelm.jpg?w=768

  Przyznać trzeba, że mamusia Jareczka mocno musiała się zapatrzyć w pana Wilhelma.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY