Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 1068 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

1 września

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kultywować rocznicę napaści Niemiec na Polskę, napawać się łamaniem naszych szlabanów, salwami krążownika Schleswig Holstein czy nalotem na Wieluń mogą robić teraz Niemcy, zwyciezcy tamtej kampanii - a nie Polacy ktorzy ją wtedy przegrali

 

Polacy powinni eksponować rocznicę rozpoczęcia ich zwycięskiej wojny z Niemcami, walki zołnierskiej i cywilnej, która doprowadziła do pokonania  Niemiec w 1945 wraz Armią Czerwoną i z sojusznikami zachodnimi. Zwycięstwa w wojnie, które spowodowało na zawsze wygnanie ich z "Prus Wschodnich" będących od ponad 500 lat rakiem na ciele Europy.  
Praktycznie walka cywilna ozpoczeła się około 10 września 1939 na przedmieściach Warszawy na których chłopaki w wieku przedpoborowym butelkani z benzyną powstrzymali niemickie czołgi. Było to na ulicach, polach i ogrodach Grochowa, Ochoty, Mokotowa i Woli. Niemcy niemoc swoich czołgów nadrabiali bombardowaniem lotniczym skierowanym na domy. 

Wygraliśmy wojnę dokładnie zgodnie z koncepcją celu wojny dla Polski wypracowanym przez konspiracyjne władze w Kraju (niestety bez wsparcia rządu londyńskiego) w najstraszniejszym, mogłoby się wydawać beznadziejnym 1942 roku, kiedy Niemcy zajmowali Europę od Atlantyku po Kaukaz i od Przylądku Północnego po granice Egiptu, kiedy z warszawskiego getta wysyłano do obozów natychmiastowego zabijania 6000 Żydów a Polaków rozstrzeliwano w masowych jawnych i ukrytych "egzekucjach".  

Wypracowane przez Delegaturę Rządu w Kraju i zreferowane przez wicepremiera Mikołajczyka podczas konferencji poczdamskiej w lipcu 1945 żądanie Polski ustalenia granicy z Niemcami w najbezpieczniejszym dla trwałego pokoju w Europie miejscu na Odrze i Nysie Łuzyckiej oraz na nasze życzenie wygnanie z Polski mniejszości niemieckiej, która była powodem i źrodłem wojny, oraz bez niczyjego z jej strony sprzeciwu brala udział w mordowaniu dziesiątek tysięcy cywilnych Polaków, spotkało się (jak żadna inna sprawa na tej konferencji) z bezwarunkową i szybką aprobatą każdego z Trzech Wielkich Mocarstw. To było nasze Zwycięstwo. 

Patrz "Honor i Ojczyzna" Zbigniewa Sadkowskiego wydana przez Delegaturę Rządu na Kraj w czerwcu 1943. 

Sprawę odzyskania ziem nam zabranym na wschodzie wobec olbrzymiej przewagi militarnej Związku Sowieckiego mądrzy Polacy wówczas postulowali potraktować jako problem dwustronny i odłozyć go w czasie aż siła Polski odpowiednio wzrośnie. Czekamy nadal.  

KOMENTARZE

 • @
  Trzeba pamiętać, że 1 września to nie tylko początek wojny. To początek najbrutalniejszego terroru w historii.
  Naród polski stanął przed zagrożeniem fizycznej zagłady z ręki sąsiada, odwiecznego wroga.

  Niemcy od pierwszych minut mordowali setki a nawet tysiące zwykłych ludzi.

  Nikt i nic nie zwróci Nam tego co straciliśmy
  Musimy wspólnie jako Naród domagać się rekompensaty za poniesione straty!
 • II wojnę światową
  PRZEGRALIŚMY i to w sposób straszny.
  Nie ma co się oszukiwać.
  Niemniej jakaś logika w tym zaklinaniu rzeczywistości jest.
  Możemy mówić, że byliśmy w zwycięskim obozie, i że zdobyliśmy Berlin, braliśmy udział w okupacji Niemiec na wschodzie i zachodzie.
  Można i tak.
  Ale rachunek strat i zysków jest nieubłagany.
 • @AlexSailor 22:43:29
  Najbardziej zniszczonym narodem pod względem biologicznym i materialnym po II Wojnie Światowej byli Niemcy.
  9 milionów mniej mężczyzn było po wojnie............


  powiedział legendarny opozycjonista Jan Rulewski
 • W krypcie Piłsudskiego nic nie łamano gdyż był pierwszym faszystowskim wodzem narodu i protektorem terrorystów w Palestynie
  1939-45 KATASTROFALNA KONKURENCJA HITLERA I ROOMLA ZE STALINEM I ANDERSEM O PATRONAT NAD SJONISTYCZNĄ KOLONIZACJĄ PALESTYNY
  PO PIŁSUDSKIM I ŻABOTYŃSKIM

  DAŁ NAM PRZYKŁAD LECH WAWELSKI Z MACIEREWICZEM KATYŃSKO SMOLEŃSKIM KATASTROFOZAMACHEM W KONKURENCJI Z TUSKIEM JAK JĄ MAŁPOWAĆ MAMY
  KRĘGAMI POODEJRZEŃ Z ŁASKI DUDY O JUDEOKATOLICKO MARKSISTOWSKIEJ SĄDOWEJ MOCY

  HANS F RANK GUB. GG PRZEPROSIŁ NA PROCESIE W NORYMBERDZE "SWÓJ NARÓD ŻYDOWSKI ZA NADMIERNE I ZBĘDNE CIERPIENIA"CO W PASOŻYTNICZEJ GORLIWOŚCI SJONISTYCZNEGO KABOTYNIZMU BARTOSZEWSKI UOGÓLNIŁ NA WSZYSTKIE OFIARY KONKURENCJI FRANKA I HITLERA ZE STALINEM I ANDERSEM O SJONISTYCzNĄ KOLONIZACJĘ PALESTYNY

  GEN ANDERSA PALESTYŃSCY DEZERTERZY POPiSU I SEXLEWIC BOHATERZY
 • @telewidzacy 01:41:41Hitler z Frankiem i Roomlem konkurowali o patronat i realizacją sjonistycznej kolonizacji Palestyny ze Stal
  ze Stalinem i gen. Andersem, który był ulubieńcem Piłsudskiego z dowodzenioe oddziałami broniącymi rządu Witosa przed jego fazystowskim zamachem. Jako więzień pprzekonał śledczych NKWD oraz Berię i Stalina, że jest ich bratnią duszą bardziej niż Berling, ksiądz Peszkowski i inni lokatorzy "willi szcząścia". Otrzy6małł rolę stalinowskiego Mojżesza dla kandydató na nowohebrajczyków, którym Jahve talmudycznej rasy nie dał szans na zdobywanie Palestyny w braterstwie broni z terrorystami Sterna (Piłsudskiego i Żabotyńskiego) i dezerterzy Andersa musieli wstąpić ochotniczo do armii angielskiej (formalnie z powodu polskiego i andersowskiego antysemityzmu)Niemieccy homoseksualiści z aszkenazyjskimi korzeniami zbyt wcześnie rozpoczęli "ostateczne rozwiazanie" w pośpiesznej i technologicznej "akcji Reinhardt" podczas gdy blitzkrieg gen Roomla trał zbyt długo i Geobels (natchnienie Lecha wawelskiego i prezessimusa oraz jego słupów dom kręgów podejrzeń o przemożnej w platfusowej Polsce mocv mimo tymczasowego braku mocy sądowej) zrozumiawszy zbędność holocaustu wyraził się, że Globocnik powinien być godzinami bity w mordę (chociaż nie tak zdradziecką jak sejmowe mordy polskie) za przedwczesne rozpoczęcie "Akcji Reinhardt".
 • @Autor
  Co do ziem wschodnich.
  W Pana wersji - należałoby zrobić to samo, co z Ziemiami Odzyskanymi, czyli najpierw wysiedlić stamtąd wszystkich Ukraińców.

  Pytanie: czy to jest droga do odbudowy Rzeczypospolitej?
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:04:46
  "Pytanie: czy to jest droga do odbudowy Rzeczypospolitej?"

  Najpierw była Korona - państwo Polaków. Bardzo małe. I chyba jednak od tego trzeba byłoby zacząć. A potem przyciągać innych jak się ogarną. My sami też się musimy ogarnąć. Bo np prawo w Polsce to już istny talmudowy szał.
  Wolę nie myśleć co wyjdzie jak się zmiesza razem ten prawny talmudyzm, ukraiński szowinizm, unijny/niemiecki fałsz i doprawi się to "szczyptą" usraelskiej okupacji.
  Na początek wszyscy won!
  Potem żelazna kurtyna.
  Następnie reformy.
  A potem selekcja - tych co chcą przyjechać.
  Tak to widzę.

  Źle widzę?

  Ukłony
 • @AgnieszkaS 23:07:52
  Strata 1/2 terytorium, nadanie w zamian 1/3 obrabowanych ziem w 50 letnią administrację tylko, strata 1/3 populacji (z 36 na 24 miliony), zrównanie z ziemią stolicy i wielu miast, zrabowanie Polaków przez Niemców, a później komunistów, kilkuletnia okupacja radziecka i kilkudziesięcioletnia podległość ZSRR, dziwaczna gospodarka socjalistyczna doprowadzająca państwo (o nie sama i nie bez pomocy, w tym nas samych ogłupionych) do bankructwa.
  Narzucenie nam do dziś agenturalnej władzy, ludzi najczęściej uwikłanych,
  miałkich, myślących w kategoriach pospolitego złodzieja, naszpikowanych mniejszościami i realizującymi ich cele wbrew interesom Polski i Polaków.

  Piękne zwycięstwo.
 • @Husky 23:25:55
  Nie.
  Najwięcej procentowo zginęło polskich mężczyzn - 6 milionów na 36 populacji przedwojennej.
  A na dodatek ubyło mniej więcej tyle samo Polek, co jest jeszcze gorsze.
  Wśród Niemek takich strat nie było.
 • @AlexSailor 11:52:32
  "Najwięcej procentowo zginęło polskich mężczyzn - 6 milionów na 36 populacji przedwojennej.
  A na dodatek ubyło mniej więcej tyle samo Polek, co jest jeszcze gorsze.
  Wśród Niemek takich strat nie było."

  "Strata 1/2 terytorium, nadanie w zamian 1/3 obrabowanych ziem w 50 letnią administrację tylko, strata 1/3 populacji (z 36 na 24 miliony), zrównanie z ziemią stolicy i wielu miast, zrabowanie Polaków przez Niemców, a później komunistów, kilkuletnia okupacja radziecka i kilkudziesięcioletnia podległość ZSRR, dziwaczna gospodarka socjalistyczna doprowadzająca państwo (o nie sama i nie bez pomocy, w tym nas samych ogłupionych) do bankructwa.
  Narzucenie nam do dziś agenturalnej władzy, ludzi najczęściej uwikłanych,
  miałkich, myślących w kategoriach pospolitego złodzieja, naszpikowanych mniejszościami i realizującymi ich cele wbrew interesom Polski i Polaków."


  Widzę sprawę podobnie - teraz mamy podstawę do tego, żeby żądać gigantycznych odszkodowań, wyjść w każdym momencie z EU bez żadnych konsekwencji, i wprowadzić na arenie międzynarodowej prawo zakazujące antypolonizmu i zacząć mówić o holokauście Słowian.

  Pozdro!
 • #ReparationsForPoland
  #ReparationsForPoland
  W wyniku II WŚ Polska poniosła gigantyczne straty ludnościowe.
  Populacja naszego kraju zmniejszyła się aż o 18,0 proc.
  Dla porównania straty ludnościowe Francji wyniosły 1,4 proc., a Wlk. Brytanii - 0,9 proc. Jakby tego było mało utraciliśmy 38,0 proc. majątku narodowego (Francuzi 1,5 proc., a Brytyjczycy jedynie 0,8 proc.).
  Mimo to, zamiast przyznanych nam po wojnie reparacji, dostaliśmy od NRD ok. 6 mln książek o marksizmie, a nasz udział w finansowym zadośćuczynieniu dla ofiar II WŚ, wyniósł zaledwie 2 proc. całości wypłaconej kwoty.
  Warto o tym przypominać.
  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04317-Polska-stracila-najwiecej-i-dostala-najmniej.htm
  Trzeba o tym przypominać naszej młodzieży, ponieważ Niemcy wypierają się swoich dawnych zbrodni! ..
  Polecam świetny wykład niemieckiego naukowca: Dr M.Rath - "Polityczne perspektywy UE"
  https://www.youtube.com/watch?v=GVeLTD4tgnI
 • @Jasiek 11:39:37
  Chyba źle; cytryniec jest pomocny w kurzej ślepocie.
  Dlatego używam.
 • @Jasiek 11:57:51
  Ciekawa myśl.
  Zachód, głównie hitlerowscy pogrobowcy, wykupili znaczną część polskiego przemysłu, banków itd.
  Gdyby doszło do Polexitu - jest problem z własnością.
  Wykazanie należności za zniszczenia - jest w tym wypadku dobrym argumentem rozliczeniowym.
 • @AlexSailor 11:52:32
  Przytoczylem "genialne" odkrycie historyczne ...
  legendy
  8-)))))
 • @Krzysztof J. Wojtas 02.09 09:04:46
  // W Pana wersji - należałoby zrobić to samo, co z Ziemiami Odzyskanymi, czyli najpierw wysiedlić stamtąd wszystkich Ukraińców. //

  Ja referuję "wersję" na podstawie dokumentu Delegatury Rządu stanowisko polskie z przełomu 1942/1943 oraz dokumentów podanych przez W.T.Kowalskiego w "Wielkiej Koalicji 1941-1945" .

  Postulat wysuedlenia mniejszości niemieckiej z Polski wynikał z ówczesnej oceny stanowiska tej mniejszości wobec Polski w której mieszkali i wobec Polaków - swoich sąsiadów(!) przed wojną i w pierwszych miesiącach okupacji kiedy w du zej liczbie mniejszość niemiecka brala ona udział w masowym mordowaniu cywilnej ludności polskiej głównie kaszubskiej. NIKT z miniejszości niemieckiej na polskich ziemiach temu głośno się nie sprzeciwił.
  W 1943 nie była jeszcze znana rzeź wołyńska.

  Podkreślałem że ta argumentacja przygotowana przez Delegaturę Rządu w Kraju (bez udziału rządu londyńskiego) przedstawiona w Poczdamie przez Mikołajczyka wicepremiera uznanego przez calą Trójkę Rządu Tymczasowego spotkała się z pełnym zrozumieniem i zgodną aprobatą całej Trójki reprezentowanej przez Stalina, Trumana i Churchilla a po zmianie rządu Anglii przez premiera Attlee.

  Relacje z naszymi wschodnimi sąsiadami w szczewgólności zdarzenia od 17 września 1939 do 21 czerwca 1941 nie były przedmiotem omawianym w Poczdamie i później w Norymberdze.

  Szeptana propaganda w czasach Polski Ludowej sugerowała że "dostaliśmy" ziemie zachodnie i północne jako rekompensatę za ziemie utracone na wschodzie - co jest nieprawdą.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:47:31
  Trudno to nazwac "wykupieniem". To był ekonomiczny rozbiór Polski.
 • @Marex 20:02:57
  Wykład dra M.Rutha odsłuchłem dawno temu. Trzeba do niego często wracać.
  Dziękuje za link i pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY