Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 1068 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Spotkanie J.E. Donalda Trumpa z J.E. Kim Dzon Unem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jutro, we wtorek 12 czerwca 2018 o godzinie trzeciej nad ranem polskiego czasu zapowiedziane zostało spotkanie prezydentów Korei Północnej J.E. Kim Dzon Una i Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej J.E. Donalda Trumpa.

Ciekawość wywołuje wielką. Znamy wiele informacji o róznicach pomiędzy nimi. Chciałbym zwrocić uwagę na to co ich lączy.


Donald Trump uznaje zasadę "America first" mówiąc podobnie można określić zasadę Kima "Korea first".
Jest to podstawa nacjonalistów całego świata co daje nadzieje na sukces tego spotkania i wzajemne zrozumienie.


Jeżeli ich osobiste spotkanie potrwa dłużej niż 5 minut uznam je za sukces dla rozmówców i podstawę optymizmu dla świata.


Nie mogę się oprzeć by wyrazić obawy związane z nadchodzącym Mundialem. Ccy nie będzie on zagrożeniem dla pokoju w naszym regionie. W XXI wieku wojny jakoś lubią imprezy sportowe.

Olimpiada w Pekinie => wojna w Gruzji

Olimpiada w Soczi => rzeź na kijowskim Majdnie i początek wony ukraińskiej.

KOMENTARZE

 • Ławrow był u Kima i jemu powiedział
  ...aby ten, nie godził się na całkowite rozbrojenie Korei Płn.
 • @Talbot 16:46:12
  https://pbs.twimg.com/media/DfadKe4XkAAZFLZ.jpg
 • Autor
  Nie moge odsunac wrazena ze nie nie chodzi tu o "uklad" USA -Korea Pln ale raczej Chiny v/s USA ktore chca usunac amerykanow z polwyspu koreanskiego dajac np. gwarancje bezpieczenstwa Korei pln(to nic nie kosztuje i niczego nie gwarantuje) i wymuszajac redukcje amerykanskiego personelu wojskowego i sprzetu w Korei Pd.
 • @
  Nawet Kim Dżon Un doszedł do wniosku, że dyktatura „proletariatu” w systemie socjalistycznym doprowadza do upadku kraju i tychże dyktatorów (od Bieruta do Gierka).
  Niestety, do wniosku takiego nie doszli jeszcze pyskaci socjaliści Neon'u.
 • @Zdzich 18:52:00
  Nie ma co pisać "nawet". Kim rozumie sytuację i jego celem jest zabezpieczenie Korei Północnej przed losem Libii. Mówił to wiele razy. Ma poparcie narodu i w międzyczasjie małymi krokami wprowadza gospodarke rynkowa. Mentalnie jest dalej od socjalizmu niż większość Unii Europejskiej.
  Wzoruje się na Chinach i buduje ekonomie kraju na własnych zasobach. Ma mądre społeczeństwo, dobrze wykształcone, swoicch ludzi kształci w Malezji i w Hong Kongu.
  Koreańczycy raczej zgodzą się zywić trawą niż pozwolą na powtórzenie u siebie Libii czy Syrii
 • @Talbot 16:46:12
  Kim to wiedział bez Ławrowa
 • @Husky 17:03:53
  W kwestii koreańskiej, podobnie jak w wietnamskiej Warszawa kiedyś się liczyła. Obie strony tamtych konfliktów miały do Warszawy zaufanie.
  Dziś nawet strony konfliktu ukraińskiego Warszawę totalnie ignorują. Wolą Mińsk Łukaszenki.
 • @Almanzor 21:45:13
  Jak można się liczyć z wasalem?
  Po 30 latach z całą stanowczością stwierdzam , że Polska była w dużo większym zakresie wolna za czasów RWPG i Układu warszawskiego, niż to jest obecnie. Jedynym aspektem na plus jest paszport w szufladzie by łatwiej było dostać się na zachodni zmywak.
 • @zadziwiony 22:14:12
  Cóż dodać? Nic.
  Tyle że za PRL częściej wyjeżdżałem z Polski niż obecnie. Primo powód starczy wiek, secundo pieniądze,
  W czasie PRL byłem w młodości w strzeleckiej Kadrze Narodowej. Później jeździłem zawodowo na kongresy, konferencje naukowe. Do Niemiec i do USA byłem zapraszany przez tamte firmy. Do Japonii wyjazd na konferencje i kongres informatyczny sfinansowało mi UNDP a pobyt Tokio Uiwersytet tokijski.
  Dziś chętnych na fundowanie mi podrózy już nie ma. Pomarli :)
 • @Almanzor 22:26:22
  Ja też wyjeżdżałem chyba częściej. Głównie jednak na wycieczki do demoludów. Grosze kosztowały, a jeszcze można się było okupić, coś sprzedać i przeważnie wychodziło na zero....Poza tym Niemki bardzo chętne były....
 • @Almanzor 20:50:49
  Likwidacja Saddama Husseina oraz Gaddafiego była zaplanowana i odbyła się za sprawą żydo-komunistów amerykańskich pod dyrekcją promotorów Nowego Porządku Świata (NWO). Zarówno Bill i Hillary Clinton, jak i Bush, oraz Obama byli i są członkami organizacji satanistycznych oraz Miedzynarodówki Komunistycznej znanej jako „Comintern”. Ich celem jest Nowy Porządek Świata (NWO) pod dyrekcją żydowskich Masters (Panów) uprawiających niewolnictwo Gojów.

  Wspólczesny Kim Dżon Un zrzucił wyżej opisaną „demokrację” jak stare pióra, powiedzial Kim: „Nasze uprzedzenia padły jak stare pióra”.
  W ten sposob Kim zjednał się z patriotycznym narodowcem Prezydentem Trump'em (który dopiero co zgnoił socjalistycznego bolszewika Kanady Justina Trudeau).
 • @Zdzich 08:00:36
  "Zarówno Bill i Hillary Clinton, jak i Bush, oraz Obama byli i są członkami organizacji satanistycznych"
  Tak jak większość bankierów górnej półki, całe Hollywood, i część koronowanych łbów.
  Hitleria jest chora na kuru. (Śmiejąca się śmierć)
  od 18 lat, nie dla wrażliwych:
  https://ligaswiatowa.wordpress.com/2014/10/10/kanibalizm-to-nie-fikcja/
 • @rysio 10:36:29
  Ditto!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY