Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 1068 komentarzy

Bejka

Almanzor - Bejka, to zawołanie rodzinne, z Podlasia.

Moje komentarze

 • @Jan Paweł 10:11:02
  Uważam, że słusznie zauważyłeś.
  Cały ten strajk w Wujku nie był wart życia jednego nawet górnika.
  16 grudnia 1981 - Śmierć jak kromka chleba w kopalni Wujek
 • @Rzeczpospolita 00:31:07
  Stan wojenny był w dużym stopniu skierowany przeciwko syjonistom.
  16 grudnia 1981 - Śmierć jak kromka chleba w kopalni Wujek
 • Co to za szczepionki?
  Na grypę? wściekliznę? polio?
  - bo na kowida Niemcy jeszcze nie mają ....
  Niemcy wysłali zanieczyszczone szczepionki do Polski?
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 17:47:51
  Dla prowadzenia racjonalnych rządów w tej sytuacji potrzebny jest Triumwirat.
  OFERTA WSPÓŁDZIAŁANIA dla Prezydenta Potockiego
 • @Almanzor 13:26:32
  https://tiny.pl/7d7vl
  SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY I WYRZUTNIA V-2 RĄBKA
 • @Czerwony Korsarz z Gdańska 09:22:11
  Nie chciałem panu dokuczyć. Skorzystałem z okazji odniesienia się do legendy lansowanej przez kogoś, kto w Polsce lansuje bez podania jakiegokolwiek dowodu rzekome osiągnięcia naukowców nazistowskich totalnie zamilczając rzeczywiste osiągnięcia Polaków.

  Październik 1970. Zespół I-Lot przed jednym z ostatnich startów rakiety Meteor z Mierzei Łebskiej w Kosmos

  https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Zesp%C3%B3%C5%82_Instytutu_Lotnictwa_i_PIHM_przed_odpaleniem_ostatniej_rakiety_Meteor_2K.jpg
  SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY I WYRZUTNIA V-2 RĄBKA
 • Tekst jest totalnie nieprawdziwy. Niemcy stamtąd prób rakietowych NIE PROWADZILI.
  Rakiety V2 nigdy z Mierzei Łebskiej nie startowały. W 1965 roku Instytutowi Lotnictwa przydzielone zostało miejsce na środku Mierzei Łebskiej na próby rakiet budowanych w projekcie "Meteor". Był tam zabetonowany okrągły betonowy dół średnicy ok 6m głebokosci 1m który nie miał śladu używania. Użylismy go jako podstawę dla zbudowania naszej wyrzutni W120 umożliwiającej starty rakiet o masie około pół tony na pułap do 120km.

  Rakiety Meteor1 próbowane były od 1963 roku na poligonach wojskowych w Zielonce k/Warszawy i w Ustce. Od roku 1968 do 1972 testowane były z Mierzei Łebskiej nasze rakiety M1 o pułapie 35km, M2 o pułapie ok 115km i M3 o pułapie ok 70km.

  W ostatnich dwóch próbach rakiety M2K w październiku 1970 roku rakiety te przekroczyły umowną granicę przestrzeni kosmicznej 100km (50 mil morskich)

  Decyzją z jesieni 1968 polskie prace nad budowaniem i testowaniem naszych rakiet kosmicznych zostały wyhamowane.

  Nie wiem jaki jest powód lansowania teraz tam hitlerowskiej techniki rakietowej a nie polskiej.
  SŁOWIŃSKI PARK NARODOWY I WYRZUTNIA V-2 RĄBKA
 • Polecam
  https://www.wizna1939.eu/
  Cios w jedwabieńskie kłamstwo
 • @Robik 00:36:51
  To przykład tragicznego przypadku spowodowanego przez System. Ja niemal nie wychodze z domu - syn mi zabronił. Niemniej kilka razy wyszedłem w masce. Duszę sie w niej. Korzystając z ogłoszonego prawa do nienoszenia z wyjatkiem wchodzenia do sklepu nie będe już maski używał.
  Koronawirus SARS-CoV-2 a Polska
 • @COVID1984PL 23:51:51
  Napisałem, że dane wzięłem z oficjalnie zgłaszanych codziennie przez rządy większości państw świata. Nie mam podstaw by osądzać czy któryś z rządów w tej materii kłamie. Wielu podejrzewa Chiny, ja nie.
  Koronawirus SARS-CoV-2 a Polska
 • @mac 21:00:30
  W Polsce istotnie testuje się mniej niż gdzie indziej. Nie skróci to jednak czasu epidemii i tego że wirus musi przejść przez większość z nas. Niektóre skutki ograniczeń uważam za cenne. Przede wszystkim to, że okazuje się iz mozna zyć bez wielu urzędów i codziennego pędzenia a także to, że wizyt starszych ludzi u lekarzy może byc dużo mniej.

  Niemniej czas na wybory w lipcu niemal niczym się nie różni niz czas w maju. Skoro Rząd zaplanował spłaszczenie przebiegu epidemii - co sie w Polsce doskonale udało - powinien wziąć pod uwagę że będzie ona trwala dłużej i bez wprowadzenia oficjalnie stanu wyjatkowego zawieszającego wybory i inne imprezy masowe może nam grozić to, co było np w Hiszpanii lub jest w USA.
  Koronawirus SARS-CoV-2 a Polska
 • @Repsol 17:39:15
  Znam to, dzięki.
  Polska przyjęła technikę spłaszczenia zachoronowalności. Sprawdzało się to bardzo dobrze. Wzrost zachorowań był nieznaczny, przygotowano (kosztem innych chorych) tyle miejsc w szpitalach zakaźnych, że nie ma sytuacji jaka dotknęła Włochy czy USA.

  Ale uważam, że w tej strategii Polska powinna być konsekwentna i utrzymac rygor jeszcze co najmniej przez poł roku, a nie otwierać galerie czy organizować wybory bez szans przeprowadzenia ich sterylnie tak jak zrobiła to Korea Południowa.

  Uważam, że Partia i Rząd robią błąd nie wprowadzając Stanu Wyjątkowego.
  Koronawirus SARS-CoV-2 a Polska
 • @trojanka 20:01:28
  TAWS/FMS może być używany wyłącznie wtedy kiedy w jego pamięci jest zakodowana geometria terenu do której jest przyrównywane pomierzone nawigacją satelitarną aktualne położenie samolotu. Zarówno geometria terenu jak i lokalizacja statku latającego MUSI być przeliczana w tym samym układzie współrzędnych.

  Jeżeli wszystkie te warunki nie są spełnione system TAWS MUSI być wyłączony aby wadliwymi swoimi ocenami zagrożeń nie rozpraszać uwagi załogi. W przypadku lotu naszego tupolewa ŻADEN w wymienionych na wstępie warunków nie był spełniony. Błędem załogi było nie wyłączenie alarmów TAWS. Z wyjątkiem komunikatu TAWS#38 - LANDING żaden z komunikatów TAWS nie był poprawny. Nawet rejestracja startu z Warszawy(!). Komunikaty TAWS ostrzegały przed nieistniejącymi przeszkodami.
  Wspomnienie 10 lat od Katastrofy
 • @ikulalibal 21:34:43
  Może Rosjanie zgładzili dr Butza?

  Dodam, że w materiałach rosyjskiego stowarzyszenia Memoriał są wiarygodne zeznania rosyjskiego poety, autora wielu sowieckich książek dla dzieci - nazwiska nie pamiętam, który przeszedł na stronę niemiecką, redagował w Smoleńsku po rosyjsku proniemiecką gazetę.
  Uciekł przed Armią Czerwoną do Niemiec, stamtąd emigrował do USA.

  Jego Niemcy również wzięli jako świadka katyńskiego odkrycia. Będąc w Ameryce nie miał prawdopodobnie żadnych motywacji aby winą za Katyń obciążać Niemców, ale opublikował zaobserwowane szczegóły mocno wskazujące na współudział Niemców w katyńskim mordzie na Polakach.

  Goebbels wyznał kiedyś "Katyń to moje dzieło".
  Wspomnienie 10 lat od Katastrofy
 • @Repsol 21:04:40
  Profesor Dakowski ZMYŚLA na potęgę. Szkoda czasu na wytykanie Mu nieprawdy płynącej chyba z każdego zdania.
  Wspomnienie 10 lat od Katastrofy
 • @ikulalibal 19:50:07
  Z transkrypcji zeznań amerykańskiego podpułkownika Donalda Stewarta przed komisją Kongresu USA w sprawie ujawnienia winnych masakry katyńskiej w 1951 wynika że w ekshumacjach w maju 1943 w Katyniu uczestniczył niemiecki lekarz medycyny sądowej Butz lub Buhth.
  Losów jego nie znam.
  Wspomnienie 10 lat od Katastrofy
 • Hiszpański pilot samolotów myśliwskich przyznał, że NATO, atakowało cele cywilne
  http://wi-ko.nazwa.pl/wi/Ol/Wojny/wars/hoz.html#top
  Wojna w Jugosławii - wywiad z holenderskim pilotem
 • @Rebeliantka 13:16:57
  Rebeliantko, po kliknięciu film mi się otwiera.

  Uważam, że w Polsce uprawiający lichwę powinni być srogo karani. Za lichwę powinien być określony pułap oprocentowania nie więcej niż kilka razy więcej od inflacji
  Kasta w bielsko-żywieckim
 • @Repsol 23:01:32
  Około roku 2000 odpowiedziałem na apel ogłoszony w GW o nadsyłanie wspomnień na temat "Moje wojenne dzieciństwo". Przedsięwzięcie zorganizowala pani Eulalia Rudak. Napisałem, wydrukowali, dostałem bardzo wartościową nagrodę książkową.
  Od około 2005 Przez Panią Eulalię Rudak, Powstańca, więźnia KONCENTRATIONSLAGER AUSCHWITZ bywałem zapraszany na rozmaite spotkania Stowarzyszenia. Każde miało formę: pamiętających wojnę goszczą dzieci ze szkoły dla umysłowo niepełnosprawnych.
  Takich chwytających za gardło obie strony przeżyć mieliśmy wiele. Raz zabrałem ze sobą dwa kartofle w mundurach, każdy przepasany biało-czerwoną wstążeczką i zawiozłem je do mojej wówczas 90 letniej mojej Mamy.

  Pamiętam, jak była wzruszona wielce.

  Wyniki wyszukiwaniaWynik z internetu z linkami do witrynyhttp://www.mojewojennedziecinstwo.pl/
  ------
  Kontakt: Fundacja „Moje Wojenne Dzieciństwo” OPP, ul. Chmielna 15 pok 103, 00-021 Warszawa, tel. 693 837 726, (22) 827 48 06. KRS: 0000177984; mail: eulalia.rudak@gmail.com
  Żołnierz drogą maszerował
 • @Jasiek 02:07:47
  Napęd lądownika BYŁ odrzutowy. Lądownik miał masę 5 ton. Na Księżycu równoważyła go siła ok 1 Tony.
  Poniżej jest obrazek startu rakiety Meteor 1 o ciągu 1400kG z plaży. Rakieta ma długość półtora metra. Witdać że tworzy ona obłok pyłu. Myśle że cały lądownik powinien być takim pyłem zasypany

  http://wi-ko.nazwa.pl/alfa/M1/M1.jpg
  Tajemnica dziury w stacji kosmicznej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY